İzmir Psikolojik Destek

İzmir psikolojik destek merkezi arayışınıza uzman psikolog kadrosuna sahip yapımız ile karşılık veriyoruz. Hayatınızı olumsuz etkileyen duygu, düşünce, davranış ve travmaları desteğimiz kapsamında çözüme ulaştırmak için çalışıyoruz.

Psikolojik Destek Nasıl Geçekleşir?

Psikolojik destek süreci mümkün olduğunca yüz yüze gerçekleştirmemiz gereken bir süreçtir. Seanslar ise 60 dakikalık süreler dahilinde uygulanabilir. Sizin ihtiyacınıza ve aldığımız yola bağlı olarak seans sürelerinin ayarlamalarını gerçekleştiririz. Seansların her birinde ise bir önceki görüşmemizin kapsamına göre değişen adımları atarız. Amacımız sizi sıkıntılı duruma ulaştıran problemin kaynağını ne olduğunu açığa çıkarmak ve bu doğrultuda farkındalığınızı geliştirerek, çözüm yoluna ulaşmanızı sağlamaktır.

Bu aşamada psikolojik desteğimizde, psikoloğumuz ve siz arasında güven unsurunun oluşması esastır. Güven olması halinde danışan bilgi akışını en sağlıklı şekilde gerçekleştirirken bunu kendi yararına olacağının bilincine varır. Taraflar olarak biz ve siz çözüm yoluna giden bu süreçte birlikte ilerleriz.

Psikolojik Destek Neden Alınmalı?

İzmir psikolojik destek merkezi arayışınızda uzman psikologlarımız ile arayışınıza karşılık veriyoruz. Psikolojik destekten yararlanmak her zaman için sizin özgür tercihinizdir. Ancak duygusal sıkıntılar, stres, bilişsel kalıpları ve belirli davranışları hayat içinde değiştirmek zorunda kalmak sizi bir desteğe ihtiyaç duyar hale getirir. Bu kapsamda biz seanslarımız ile hayat akışında daha mutlu ve kendiniz ile barışık bir noktaya gelebilmeniz için duygusal durumunuza eğiliyoruz. Bu süreçte yer almak ve hayatınızı daha iyi bir noktaya çekmek ise kendinize yaptığınız en büyük yatırımdır.

Psikolojik Destek Türleri Nelerdir?

Psikolojik destek türleri, üç farklı kategori altından işlediğimiz kavramlardır. Sizin için psikolojik bir destek sunarken düşünce, duygu ve davranış yanlarını ayrı olarak ele alırız. Bazı zamanlar rahatsız olduğunuz davranışlarınızı değiştirmek ve hayatınız daha iyi bir noktaya taşımak istersiniz.

 Bazı zamanlar ise rahatsız olduğunuz yoğun duyguların hayat standartlarınız etkilediklerini düşünürsünüz. İşte bu noktada hepsi için farklı bir yönden terapi desteğini sunarak sorunların temelini açığa çıkarıyoruz. Artan farkındalığınız ile kendinizi daha iyi hissederken, davranış ve duygular açısından olumlu yanlarınızı göreceksiniz.

Psikolojik Destek Çalışmaları Nelerdir?

Psikolojik destek çalışmalarımız hakkında geniş bilgileri şu şekilde sıralarız:

 • Bireysel Psikoterapi: Psikolog ve danışanca yapılan ve danışanın duygu, düşünce ve davranış sürecini ele alan terapidir. Sizin yaşadığınız zorlukların üzerine yönelik çözümler getirmek için seanslar gerçekleştiririz. Uzun soluklu bir çalışma kapsamında yaşadığınız sadece bir probleme veya travmaya yönelmek mümkündür.
 • Grup Psikoterapisi: Benzer zorluklar yaşayan kişilerin gönüllü olarak katılacağı ve bir psikoloğun yönetimi çerçevesinde gerçekleşecek olan seanstır. Bu çeşitte tüm danışanlar birbirlerinin deneyimlerinden faydalanırken, birbirlerini dinleyebilirler. Psikolog desteği ile duygusal iyileşme sağlanır.
 • Psikoeğitimsel Çalışmalar: Psikolog yönetimden yapılan ve gurup ile dahil olunan bilgilendirici ve eğitici çalışmalardır. Doğru içeriklerin sunulması halinde birçok danışan bu eğitimlerden yüksek fayda sağlar. Psikolog tarafından yapılan geniş bilgilendirme sayesinden danışanlar kendi içlerine yönelerek sorunlarına ilişkin yanları keşfederler.

Psikolojik Destek İle Çözüme Kavuşturulmak İstenenler Nelerdir?

Psikolojik destek seansları kapsamında danışana daha iyi bir hayatı sunmak için çözüme kavuşturma yoluna gittiğimiz kavramlar şunlardır:

 • Anlaşmazlık hisseleri ve bunların danışan üzerinden yaptığı olumsuz etkiler,
 • Yalnız duygusu ve danışanın hayatına olan olumsuz yansımaları,
 • Zedelenmiş güven duyguları,
 • Yetersizlik ve beceriksizlik hissi ve bununla beraber gelen yeni kararlar vermekten korkma durumu,
 • Terkedilme kaygıları,
 • Sürdürülebilir ve uzun süreli ilişkileri kurama altında yatan nedenler,
 • Psikolojik travmalar,
 • Akılda yer alan değerlere uygun yaşamakta zorlanma hali ve duygulara etkileri,

Bu gibi kavramlara yönelik çözümleri getirmek ve kendinizin asıl yanını keşfettikten sonra sorunların üstesinden gelmenizi sağlamak, İzmir psikolojik destek merkezleri arasında yansıttığımız profesyonel desteğimizin en büyük amacıdır.

Psikolojik Destek Almanın Yararları Nelerdir?

Psikolojik destek faydaları hakkında tüm detayları sizler için şöyle sıralarız:

 • İlk olarak içinizde yer alan sizin hayatınıza olumsuz etki yapan duygu ve düşünceleri, kimseye anlatamadığınız sorunlarınız paylaşırsınız.
 • Terapi destekleri sayesinde psikolojik problemlerinizi %80 ve üzeri oranda çözüme kavuşturarak, yaşan kalitenizi yükseltirsiniz.
 • Travmalarınız hakkında profesyonel destek sağlayacak bir kişiye, güven ile aklınızda yer alan düşünceleri aktarırısınız.
 • Tüm duygu ve düşünceleriniz ifade ederken bunun gizlilik ve etik kapsamında seans içinde kalacağını bilirsiniz.
 • Sakin bir ortamda duygularınız ve travmalarınızın neden olduğu aşırı tepkileri yaşamadan rahatlarsınız.
 • Ruh halinizi kontrol altına almayı öğrenirsiniz.

Bu gibi faydaları kazandığınız psikolojik destek çalışmalarımızda kendinize daha fazla öne vermeyi de öğrenirsiniz. İzmir psikolojik destek merkezi arayışınızda profesyonel yapımız ile size yanıt sunarak gerekli desteği sağlıyoruz. Destek için bize ulaşabilirsiniz.